Soutěž - nesoutěž v knihovně

21.06.2019 09:15

Soutěž – nesoutěž aneb Najděte recept 2019

Obecní knihovna Bohutín a Obecní úřad Bohutín pořádají pro všechny občany obce „Soutěž - nesoutěž aneb Najděte recept“.

Každá rodina má recepty, které se dědí z generace na generaci, nebo recepty, které vařily maminky, babičky a prababičky a které se už nevaří, byť jsou typické pro náš kraj, nebo recepty, které vaříme nyní my a máme je rádi. Právě takové recepty hledáme!

Témata pro rok 2019 jsou dvě a domníváme se, že jejich záběr je skutečně široký:

1. Recepty z masa
  2. Recepty zdravé výživy

V ideálním případě lze obě témata spojit v recepty zdravé výživy z masa – to už záleží na účastnících soutěže.

Neobávejte se, prosím, poslat recepty na zdánlivě obyčejná jídla, právě ta často upadají v zapomnění a právě takové recepty hledáme.

Přáli bychom si, aby tyto skvosty zůstaly zachovány i pro další generace, a tak prosíme, prohledejte domácí receptáře a poskytněte nám recept.  Z receptů se pak pokusíme vytvořit další  „Bohutínskou kuchařku“ a některý z receptů určitě uveřejníme v prosincovém čísle Bohutínského zpravodaje.

Recepty předejte, prosím, ve výpůjční době do knihovny, pošlete e-mailem (knihovnabohutin@seznam.cz) nebo vhoďte do schránky na OÚ a obálku označte „knihovna-recept“ do 31. srpna 2019.

Nezapomeňte vždy uvést své jméno a kontakt, abychom Vás mohli pozvat na setkání všech, kteří se „soutěže – nesoutěže“ zúčastní. Setkání proběhne v říjnu 2019 v knihovně (datum a čas budou upřesněny v pozvánce). Také v kuchařce bude u každého receptu uvedeno jméno.

A ještě důležitá informace – stačí recept, autor nemusí jídlo uvařit a na setkání přinést.

Děkujeme vám již nyní za vstřícnost a těšíme se nejprve na vaše recepty a potom také na vás.

PhDr. Eva Kubíková, knihovnice

Ladislav Turek, starosta obce